Konut Fırsatları Part 2

Konut Fırsatları Part 2
15 Haziran 2019

Basın Toplantısı

Trabzon’un Önde Gelen Gazeteleriyle Trabzonda Satılık Daireler Hakkından Röportaj Gerçekleştirdik

Trabzonda Satılık Daireler | Topraktan daireye girmek isteyenler için fırsat sunuyor musunuz?

Yeni başlamış olduğumuz projelerde  belli bir peşinatla, belli bir taksitle ev sahibi yapıyoruz. Bütçeye göre hareket ediyoruz. Ev almak isteyenlere yardımcı oluyoruz.

Trabzon’da konut fazlası var mı?

Şu anda konut fazlası olduğunu sanmıyorum. Yaklaşık 3 yıldır  belediyelerden ruhsat almak çok zorlaştı, ayrıca ekonomideki sıkıntılar dolayısıyla bazı şantiyeler şu an durmuş vaziyette, bu nedenlerden ötürü konut fazlası gözükmüyor ama bundan sonraki süreçte sıkıntı yaşanmaması için planlama yapılması gerekiyor.

Eskiden asansörlü evler bile lüks sayılırdı şimdi akıllı evler yapılıyor. Baysal İnşaat bu çalışmaların neresinde?

Biz öncelikle insanların yaşam konforunu yüksek tutmaya çalışıyoruz.  Akıllı perdeler diyorsun belli bir zamandan sonra sıkıntı yaşanıyor. Teknolojiden faydalanıyoruz ama bu işin sonu da yok. Her şey maliyet ama biz yine de teknolojiden faydalanıyoruz.

İnşaat sektörü olarak problem yaşadığınız noktalar neler?

Herkes talep etmez ama ben talep ediyorum. Türkiye’de ya da Trabzon’da ne kadar konuta ihtiyaç olduğunun belirlenmesi için konut fizibilite çalışmasının yapılması gerekiyor. Üniversite, belediye, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri  bu çalışmayı yapmalı. Fazla üretimden dolayı daralma oluyor. Sıkıntılar yaşanıyor. Bazı firmalar batıyor, çalışanları mağdur oluyor, kat karşılığı arsa ise arsa sahipleri mağdur oluyor. Daire alanlar mağdur oluyor. Bu gibi sıkıntılar birbirini takip ediyor. Bu sefer işini hakkıyla yapmaya çalışan firmaları da sıkıntıya sokuyorlar. Gücü olanlar devam edebiliyor. Her alanda her sektörde bu çalışma yapılmalı ama özellikle inşaat sektörün de yapılmalı.

İnşaat lokomotif bir sektör. Yaklaşık 200 sektörü içinde barındırıyor. İnşaat sektöründeki  bir sıkıntı oluğunda hepsini etkiler. Böyle bir çalışma yapılırsa bu yapı daha sağlıklı bir şekilde yürür. Yetkililerimizden Baysal İnşaat olarak Çukurçayır için  bir istirhamımız var.  Biz burada proje üretiyoruz ama yolumuz yok, altyapımız yok. Kanuni Bulvarı’nın hızlandırılmasını istiyorum. İnşallah Kanuni Bulvarı biter de Çukurçayır halkı rahatlar. Bunlar hayata geçerse biz de müteahhitler olarak iş verenler olarak rahatlarız. Kanuni Bulvarı Trabzon’u rahatlatacağına inanıyorum.

BENZER HABERLER

  • Ulaşım Adresi

  • Cumhuriyet Mah. Yavuz Selim Bulvarı Özgür Cad. No 4 Baysal Plaza Ortahisar / TRABZON

Türkiye Emlak İletişim Çağrı Merkezi Çağrı Merkezi
Bizi Arayın Bizi Arayın
× How can I help you?