Boztepe satılık dairelerimiz ile geleceği inşaa ediyoruz

Boztepe satılık dairelerimiz ile geleceği inşaa ediyoruz
15 Aralık 2017

Boztepe satılık daire bu yazımızda sizler için Boztepe’de satılık evler için yatırım yapmadan önce nelere dikkat etmeniz gerekeceğini anlatacağız. İşte sizler için düzenlediğimiz Boztepe satılık daire yazımızın detayları.

1-) Öncelikle Amacımızı Belirleyelim

Daire satın almadan önce ciddi manada amacımızı belirlememiz gerekir. Eğer yatırım için alınıyorsa,birkaç yıl içindeki imajı gözünüzde oluşturmanız gerekir. Gerek belediye gerekse özel girişimlerin çevre lokasyonda neler olduğunu saptayın. Bunun için belediye projelerine göz atabilirsiniz. Örneğin özel bir girişim olan özel okul,tesis,turizm projeleri yatırımınıza olağanüstü değerler katacaktır. Yol projeleri çok ama çok önemli bir konudur.

2-)Konutun Lokasyonu Halihazırda Nasıl Çevrelenmiş

Satın almayı düşündüğünüz konutun yaşamınıza neler getirip neler götürdüğünü(Örn; kimse bir baz istasyonunun veya insan sağlığına zararı olacak olan tesisin yanında oturmak istemez.) iyi saptamanız gerek. Yaşam kalitenize nasıl bir etki yaratacak,sosyal gerekliliklere ne gibi bir cevap verebilecek. Örn;toplu taşıma,okul,hastahane,alışveriş merkez,parklar vs vs.

3-) Gerekli Kontrollerin Sağlanması

Yatırım yapmayı düşündüğünüz konut veya henüz inşaası devam ediyorsa arsanın ilgili Tapu Müdürlüğü’nde araştırılma yapılması veya bunun talep edilmesi. Bazı durumlarda tapu kaydı üzerinde ipotek,intifa,kira,haciz vb satın alınacak konutun değerini düşüren veya inşaatına engel teşkil edecek olan herhangi bir şerh,beyan olup olmadığı kontrol edilmelidir.

4-)İlgili İdareler

İlgili idari birimler tarafından konutun projelerinin resmi olarak incelenip onaylandığı anlamını taşıyan Yapı Ruhsatı olup olmaması çok ama çok önemli bir konudur. Bağlı bulunan belediyeden mümkünse arşiv dosyasına bakılmaı,herhangi bir tutanak,zapt,yıkım vs karar olup olmadığı,imar planları ve yapı koşulları kontrol edilmelidir.

5-)Tapu Sicil Müdürlükleri

İnşaat aşamasında olan herhangi bir projeye yatırım yapmayı düşünüyorsanz,bunun ilgili tapu sicil müdürlüklerinden kontrol edilmesi sağlanmalıdır.

6-)Proje Hakkında Detaylı Bilgi

Satın almayı düşündüğünüz konutun vaziyet planı ve mimari projesi incelenmeli,resmi evraklarda tutulan kayıtlarıyla mevcuttaki konumunun aynı olup olmadığının tespiti gereklidir.

7-)Kat İrtifakı

Kat irtifakı tesis edilmiş konutlarda satın alınması planlanan konutun onaylı mimari projesi ile inşaatı devam eden ve tamamlanmış konutun yerinde uygulamasının aynı olup olmadığı kontrol edilmelidir.

8-)Net-Brüt İlişkisi

Satın almayı düşündüğünüz konutun belirtilen alan ile gerçekteki kullanım alanı arasında fark olup olmamasına dikkat edilip,mimari projeden bittiyse yerinde tespit edilmelidir.

9-)Bitmiş Konut

Bitmiş konutlarda yani tamamlanmış ve teslime hazır dairelerde Yapı Kullanma İzni Belgesine bakın.

10-)Neler Dahil?

Satın almayı düşündüğünüz konutun satış fiyatı,alım-satım tapu harcı,iskan harcı,cins tashih harcı,KDV vb gibi nelerin dahil olup nelerin dahil olmadığını araştırın.

Baysal İnşaat Ailesi Boztepe Satılık Daire Seçenekleriyle

Tüm bu yazdıklarımızdan dolayı sizde Boztepe Satılık Daire bakıyorsanız gelin sizleri tamamıyla şeffaf bir yönetim anlayışına sahip Baysal İnşaat ailesinden konut sahibi yapalım.Uygun vade ve ödeme koşullarıyla yeni yaşamınız bir telefon uzaklıkta.

For arabic

 

BENZER HABERLER

  • Ulaşım Adresi

  • Cumhuriyet Mah. Yavuz Selim Bulvarı Özgür Cad. No 4 Baysal Plaza Ortahisar / TRABZON

Türkiye Emlak İletişim Çağrı Merkezi Çağrı Merkezi
Bizi Arayın Bizi Arayın
× How can I help you?