Ev Sahibi Olmak, Konut Yatırımı Yapmak İsteyenler İçin Altın Fırsat Dönemi !

Ev Sahibi Olmak, Konut Yatırımı Yapmak İsteyenler İçin Altın Fırsat Dönemi !
09 Temmuz 2019

Konut satış fiyatları her geçen gün düşmeye devam ederken inşaat ve konut sektörü satışları arttıracak büyük kapmayanlara devam ediyor.

Düşen konut satış fiyatları ve artan konut stoku en çok ev sahibi olmak, konut yatırımı yapmak isteyen vatandaşa yaradı.

Konut satış fiyatları hakkında Yeni Şafak Gazetesi’ne açıklama yapan Komyapı A.Ş Genel Müdürü Mensuri Seher konut almak isteyenler için altın fırsat döneminin başladığını söyledi.

Ev Sahibi Olmak İçin Altın Fırsat Dönemi !

Seher yapmış olduğu açıklamasında ‘’Konut almak isteyenler gayrimenkul sektörünün sunduğu altın fırsatları değerlendirmeli’’ diyerek yapılan konut kampanyalarına dikkat çekti.

İnşaat sektörünün en durgu dönemlerinden birini yaşadığını söyleyen Seher ‘’2018’in son çeyreğinde inşaat sektöründeki daralma yüzde 8.7 olarak gerçekleşirken 2019 yılının ilk çeyreğinde ise 10.9 daraldı.

Mevcut gayrimenkul fiyatlarında düşüş yaşanmasına ve marka firmaların sürekli kampanalar ile piyasayı canlandırma çabalarına rağmen talep yetersizliği ekonomik nedenlere dayanıyor. Fiyatlar, normal fiyatlarının neredeyse yüzde 30-40 altında, hatta bazı projelerde bunun üzerinde indirimler mevcut. Konut almak isteyenler gayrimenkul sektörünün sunduğu altın fırsatları değerlendirmeli’’ dedi.

Konuta Talep Artarsa Konut Fiyatları Da Artacak 

Düşen konut kredisi faiz oranları yavaş yavaş piyasanın canlanmasını sağlarken inşaat maliyetlerinde yaşanan artış nedeni ile konut fiyatlarının piyasanın açılması ile beraber en az yüzde 40 oranında artması bekleniyor.

Bu nedenle bugün konut yatırımı yapan kişiler konutların değerlenmesi ile beraber büyük oranda kar elde etmiş olacaklar.

kaynak : emlak365.com

BENZER HABERLER

  • Ulaşım Adresi

  • Cumhuriyet Mah. Yavuz Selim Bulvarı Özgür Cad. No 4 Baysal Plaza Ortahisar / TRABZON

Türkiye Emlak İletişim Çağrı Merkezi Çağrı Merkezi
Bizi Arayın Bizi Arayın
× How can I help you?