Konut Fiyatlarında Büyük Fark

Konut Fiyatlarında Büyük Fark
24 Nisan 2019

Konutta büyük fark!

Trabzon Çukurçayır, Bostancı ve Yalıncak‘ta yaptığımız konut için detaylı bilgi ve konut fiyatları hakkında konuşmak isterseniz Satış Ofislerimize bekleriz. Baysal İnşaat olarak liste fiyatları üzerinden %5 ile %10 arasında pazarlık payımız bulunmaktadır.

Konutların ilana çıktığı fiyatla satıldığı fiyat arasında büyük farklar oluşuyor. Özellikle ev sahipleri, piyasanın durgun olduğu şu günlerde pazarlığa oldukça açık.

Bir ev alacaksınız ancak ilan fiyatları sizin bütçenizi aşıyor. Hemen vazgeçmeyin! Konutların ilana çıkış fiyatı ile gerçekleşen satış fiyatları arasında büyük farklar oluşuyor.

Bu sadece Türkiye’de değil tüm dünyada böyle. İstanbul’da yaklaşık 12 yıl önce pazarlık marjları yüzde 9 seviyesindeydi. Bu günlerde konut piyasasının durgun olması, pazarlık marjının daha da artmasına neden oldu.

EN FAZLA YÜZDE 25

İstanbul’da pazarlık marjları lüks semtlerde yüzde 10 olurken, bazı bölgelerde yüzde 25’e kadar çıkabiliyor.

Yani ilanda 100 bin lira olan bir evi sıkı pazarlıkla 75 bin liraya alabilirsiniz.

Ankara’da fark merkezde yüzde 5 olurken, diğer bölgelerde yüzde 10’a çıkıyor. İzmir’de ise bu oran yüzde 8-9 arasında değişiyor.

Konut satış fiyatı ile gerçekleşen konut fiyatları arasındaki farkı, konutun yaşı ve merkeze uzaklığı etkiliyor.

Evin bulunduğu bölgede satılık olan konut sayısı fazlaysa da oran artıyor. Tabi burada önemli olanın ev sahibinin tavrı olduğunu da ekleyelim.

Evin ne kadardır satışta olduğunu bilmek ev sahibi ile görüşmeden önce elinizi güçlendirebilir. Uzun süredir satışta olan ev için pazarlıkta daha iyi fiyatlar alabilirsiniz.

Özellikle gayrimenkul talebinin az olduğu bu dönemde talep edilen satış fiyatı ile gerçekleşen fiyat arasındaki oranın bölgeden daha çok mal sahibinin ihtiyacına göre değiştiğini gözlemleniyor.

Trabzon’da Konut

Yaklaşık yarım asırlık tecrübeye sahip olan Baysal İnşaat olarak Trabzon’un çeşitli mecralarında önemli projelere imza attık. Şu an Çukurçayır, Bostancı ve Yalıncak’ta önemli proje alanlarımız bulunmaktadır. Yatırım yapmak, yeni bir ev almak istiyorsanız Satış ofislerimizde sizleri bekliyor olacağız. Konutlar ve fiyatları hakkında öğrenmek istediğiniz herşey için buradayız.

 

BENZER HABERLER

  • Ulaşım Adresi

  • Cumhuriyet Mah. Yavuz Selim Bulvarı Özgür Cad. No 4 Baysal Plaza Ortahisar / TRABZON

Türkiye Emlak İletişim Çağrı Merkezi Çağrı Merkezi
Bizi Arayın Bizi Arayın
× How can I help you?