Avantajlı Konut Kredisi İmkânları ve Konut Kredisi Hesaplama

Avantajlı Konut Kredisi İmkânları ve Konut Kredisi Hesaplama
04 Haziran 2020

Avantajlı Konut Kredisi İmkânları ve Konut Kredisi Hesaplama

Biliyoruz ki, küresel çapta büyük etkileri olan ve hemen hemen her ülkede ciddi sonuçlar ortaya çıkaran Covid-19 salgın hastalığı, ülkemizde de önemli boyutta varlığını gösterdi. Bununla birlikte de hem ekonomik hem de ticari anlamda çeşitli riskler gündeme geldi. Bu duruma bir önlem olarak ise avantajlı pek çok finansman paketi sunulmuş, hem şirketlere, hem de bireylere ekonomik anlamda destek olunmuştur. Bugün ise normalleşme süreci ile birlikte, insanların yeni finansman desteklerine ihtiyaç duyduğunu gören bankalar, yeni avantajlı destekler üzerinde çalışıyor. Bu doğrultuda konut kredisi fırsatları oldukça dikkat çekici görünüyor. Konut kredisi hesaplama aracı kullanılarak net bir şekilde farkını görebileceğiniz rakamlara hızlıca göz atarken, merak ettiklerinize de cevap verelim.

Konut Kredisi faiz oranları ne kadar?

Konut kredisi hesaplama aracını kullandığınızda da göreceğiniz üzere, 1. el yani yeni konutlar için sunulan yeni faiz oranı %0,64 olarak belirlenmiştir. Bu rakamlar ile bankalardan finansman desteği alınabilir ve Trabzon satılık daire alternatiflerinden, Çukurçayır’da satılık daire seçeneklerine rahatlıkla bakılabilir. Üstelik sadece faiz oranları bu kredi paketlerini avantajlı kılmıyor, aynı zamanda 12 ay ödemesiz seçeneği sunuluyor ve bu da özellikle böylesine kritik bir dönemde kredi desteği almayı daha avantajlı ve konforlu kılıyor.

12 Ay Ödemesiz Konut Kredisi Alabilir miyim?

Konut kredisi hesaplama aracı ile de rahatlıkla görebileceğiniz üzere, Covid-19 sonrası normalleşme sürecine özel olarak sunulan bir avantaj olarak 12 ay ödemesiz konut kredisi alma fırsatı sunulmuştur. Bankaların ortak basın açıklamasında da görüldüğü üzere, isteğe bağlı olarak 12 ay ödemesiz olarak kredi desteği alınması mümkün. Buna bağlı olarak bir örnek verecek olursak, yeni bir konut alırken, 100.000TL krediyi, 12 ay ödemesiz olarak toplam 15 yıl vadeli olacak şekilde alabilirsiniz ve buna göre aylık 1.019 TL ödeme ile konut sahibi olabilirsiniz. Bunu 12 ay ödemesiz imkânından faydalanmadan yaptığınızda ise aylık 937TL ödeme ile 15 yıl vadeli olarak evinize kavuşabilirsiniz. Konut kredisi hesaplama sürecine girdiğinizde, siz de ihtiyacınız olan rakamları bu tür avantajlı ödeme planları ile görecek ve değerlendirebileceksiniz.

Bu Dönemde Konut Kredisi Doğru Bir Seçim mi?

Son yıllara baktığımızda, bu dönemde sunulan faiz oranlarının, 12 ödemesiz kredi gibi avantajların benzersiz birer fırsat olduğu net bir şekilde görülebiliyor. Eğer geçmiş dönem rakamlarına aşina iseniz konut kredisi hesaplamaaracında siz de oldukça mantıklı rakamlar ile karşılaştığınızı fark edebilirsiniz. Özellikle Trabzon satılık daireseçeneklerini incelediğinizde ya da gittikçe ilginin daha da arttığı Çukurçayır’da satılık daire arayışına girdiğinizde siz de konut kredisinin ne kadar önemli bir avantaj olduğunu göreceksiniz. Bazen fırsatlar aniden karşımıza çıkar ve bunları değerlendirip değerlendirmemek önemli bir dönüm noktası olabilir. 12 ay ödemesiz konut kredisi avantajı, oldukça göz dolduran önemli bir ödeme kolaylığıdır. İster Trabzon satılık daire arayışınız olsun, ister şehir genelinde farklı nitelikte bir konut arıyor olun, bu fırsat kesinlikle değerlendirilmelidir.

Üstelik Çukurçayır’da satılık daire alternatiflerine baktığınızda da, ne kadar uygun rakamlar ile ev sahibi olabileceğinizi göreceksiniz. Bunun için konut kredisi hesaplama aracını kullanabilir ve hemen gayrimenkul danışmanınız ile iletişime geçerek banka ile de görüşüp kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. İnsanın karşısına her zaman çıkmayacak bu fırsatı, sizin için bir avantaja dönüştürün ve uygun ödeme planları ve uygun faiz oranları ile konut sahibi olmak için harekete geçin!

Konut Kredisi Hesaplama

Konut Kredisi Hesaplama

 

Konut Kredisi Hesaplama

Yeni (sıfır) veya ikinci el konut alımlarında tarihi düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sunulacaktır. Bu avantajlı imkandan daha geniş kesimlerin faydalanabilmesi için kredi miktarı azami 500 bin TL ile sınırlı olacaktır. Kredi kullanımında %10 dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı uygulanabilecektir.

Bu kapsamda sıfır/1. el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 yıl vade ve aylık %0,64 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacaktır.

Örnek ödeme tablosu*
Kredi Tutarı Kredi Vadesi Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
100.000 TL 180 1.019 TL 171.184 TL
*12 ay ödemesiz dönemli
Örnek ödeme tablosu*
Kredi Tutarı Kredi Vadesi Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
100.000 TL 180 937 TL 168.709 TL
*Eşit Taksitli

BENZER HABERLER

  • Ulaşım Adresi

  • Cumhuriyet Mah. Yavuz Selim Bulvarı Özgür Cad. No 4 Baysal Plaza Ortahisar / TRABZON

Türkiye Emlak İletişim Çağrı Merkezi Çağrı Merkezi
Bizi Arayın Bizi Arayın
× How can I help you?