Trabzon Yapılan Gülcemal Projesinde Sona Gelindi

Trabzon Yapılan Gülcemal Projesinde Sona Gelindi
19 Temmuz 2017
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da yapılan projeleri anlattı…

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde bulunan Sera Gölü Büyükşehir Belediyesi tesislerinde basın mensupları ile toplantı düzenleyen Gümrükçüoğlu, Gülcemal Projesi hakkında bilgi verdi.Projenin hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Gümrükçüoğlu Gülcemal projesinin büyük bir proje olduğunu ve ikinci, üçüncü etaplarının da geleceğini ifade etti. Bu projeyle insanların denizle buluşmasını sağlamayı ve aynı zamanda bölgeye turistik önem kazandırmak olduğunu vurguladı.

ÜÇÜNCÜ ETAP RAYLI SİSTEM

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu projeyi anlatırken şunları söyledi;”Üçüncü büyük adım hafif raylı sistemin, engebeli bir yapısı olan Trabzon’umuz da daha çok doğu-batı istikametleri boyunca, yani eğimin yüzde 8,5 ve altında tutulabildiği hatlarda gerçekleştirilmesinin proje çalışması ihale edilmiş ve sürdürülmektedir. Bu yılın sonuna kadar hafif raylı sistemin projelendirilmesinin tamamlanabileceğini sizlere iletmek istiyorum. Daha sonraki dönemde konunun finansmanının temin edilebilmesiyle 2018 ve 2019’da yolumuza devam etmiş olacağız…”
Gümrükçüoğlu aynı zamanda devam eden kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili de bilgi verdi.Kentsel dönüşüm kapsamında Meydan Parkı’nın 2.etap çalışmalarının bittiğini 3. etap için çalışmaların başladığını belirtti.

SÜMELA MANASTIRI’NA TELEFERİK

Tarihi Kızlar Manastırı’nın restorasyon çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Gümrükçüoğlu,kentteki konak ve tarihi alanlarda da restorasyon çalışmaları yapıldığını söyledi.Gümrükçüoğlu,şehrin önemli yapılarından olan Sümela Manastırıyla ilgili olarak; “Bir önemli adım Sümela Manastırı’nda turistik amaçlı teleferik kurulması projesi. Proje çalışmaları tamamlanmıştır. Oradaki manastırın yukarısındaki kaya düşmelerinin restorasyonu, yani sağlam bir hale getirilmesi temin edildikten sonra projenin uygulanmasına geçilecektir” dedi.

BENZER HABERLER

  • Ulaşım Adresi

  • Cumhuriyet Mah. Yavuz Selim Bulvarı Özgür Cad. No 4 Baysal Plaza Ortahisar / TRABZON

Türkiye Emlak İletişim Çağrı Merkezi Çağrı Merkezi
Bizi Arayın Bizi Arayın
× How can I help you?