Konut Fırsatları Part 3

Konut Fırsatları Part 3
22 Haziran 2019

Basın Toplantısı

Trabzonda Satılık Daire | Trabzon’un Önde Gelen Gazeteleriyle Trabzonda Satılık Daireler Hakkından Röportaj Gerçekleştirdik

Yabancı yatırımcılar ne durumda ?

Trabzonda Satılık Daire | Trabzon’da konut sektörünün geleceğine yönelik bir sıkıntı öngörmüyorum. Ülke olarak yaşadığımız sıkıntılı sürecin geçici olduğunu düşünüyorum.  Önümüzdeki 4-5 yıl açık. Arap yatırımcılarımız Ramazan’dan sonra inşallah piyasaların hızlı bir şekilde açılmasını sağlayacaktır. Baysal İnşaat olarak da Körfez ülkelerinde fuar organizasyonlarında ve müşteri ziyaretleri şeklinde çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalar neticesinde ciddi manada geri dönüşler alıyoruz. Yine bu noktada tanıtımlar resmi kurumlarla beraber yapılırsa çok daha iyi neticeler alındığını katıldığımız organizasyonlar gördük. Bu organizasyonların sürekli yapılması gerekiyor. Firmaların katılması sağlanmalıdır. Çünkü Körfez ülkelerindeki Pazar her sektöre hitap ediyor.

Trabzon’da yerli müşteriye daire sattığınızda ‘Yabancı yatırımcı var mı’ diyor mu?

Trabzonda Satılık Daire

Şu ana kadar böyle bir şikayetle karşılaşmadık hatta ‘Arap komşum olsun’ diyenler bile var. Sattığımız dairelerden hiçbir sıkıntı hiçbir şikayet duymadık. Satışlarımızda ‘Bu apartman da Arap var buradan daire almam’ diye bir şey duymadık. Körfez ülkelerine ciddi satışlarımız var. Sadece tatil döneminde Trabzon’a geldikleri için sorunsuz komşu olarak değerlendiren konut  sahipleri de var.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Sayın Başkanımızın Van’daki çalışmalarını yakinen takip ettik ve takdir ettik. Van’ı referans alınca Trabzon’daki beklentilerimiz yükseldi. Kanuni Bulvarı Trabzon’un ulaşımını rahatlatır. Sayın Başkanımızın bu konuya gereken ehemmiyeti göstereceğine inanıyoruz.

Ali Bey, siz Baysal İnşaat’ın projeleri  ve kampanyaları hakkında bilgi verir misiniz?

Baysal İnşaatta Kurumsallaşmadan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesiyim. Dolayısıyla A’dan Z’ye tüm alanlarla da ilgileniyorum. Şu anda Yalıncak, Çukurçayır ve Bostancı’daki projelerimizde  0.95 faiz oranıyla 60 aya kadar vadeli bir kampanyamız var. Bu kampanya bitmiş dairelerimiz için devam ediyor. Bir de yapımı süren projelerimiz için hazırlık aşamasında olduğumuz bir çalışmamız var. Muhtemelen önümüzdeki 1-2 ay içinde yeni bir kampanyaya da başlamış olacağız.

Topraktan ev sahibi olmak isteyenler için istenirse noterde sözleşme de yapıyoruz.  Müşterimiz teminat isterse teminat da veriyoruz. Topraktan daire almak isteyen gönül rahatlığıyla bizden daire alabilir. Hiçbir sıkıntı yok. Harun Bey’in, akıllı evlerle ilgili yaptığı değerlendirmeler üzerine ben de birkaç cümle söylemek istiyorum.  Bu işin maliyet boyutu var. Trabzon’da daire fiyat eşiği bölgelere göre değişiyor. Örneğin; Çukurçayır için insanların kafasında bir limit var, 3+1 bir daire için x lira gibi bir limit varsa akıllı evler yaparak bu limiti yukarı çıkaramıyorsunuz. Baysal İnşaat için Fonksiyonellik önemli, Ancak  akıllı evlere talep olursa da  yaparız. 

Trabzonda Satılık Daire

Trabzon 1461 Serisi

Sinan Bey siz proje ve şantiyelerden sorumlusunuz. Bize projeleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Öncelikle ben de akıllı evler için şundan bahsedeyim. Fiber altyapımız var önümüzdeki yılarda 5.G ile tanıştığımız zaman bu fiber altyapısıyla insanlar evlerini pekâla akıllı evlere dönüştürebilirler. Bütün binalarımıza fiber altyapısı kuruyoruz. 5.G gelince hayatımızda çok büyük değişiklikler olacak. Nesneler internete girecek. Nem oranları dışarıdan ölçülecek. Binalardaki çöpler ona göre ayrıştırılacak.  Bu manada akıllı evler yapmaya bir ölçüde başlamış sayılırız.

Projelerimizden de bahsedecek olursak Dört Mevsim Projesi’yle başladık. 4 blok 64 daire bitirdik. Yapı kullanmalarını aldık. Şu anda vatandaşlarımız oturuyorlar. 1461 serisi yaptık. 1461 Trabzon serisiyle başladık. 286 daire bir alışveriş merkezi, bir  de okul, bu projeyi de  bitirdik. Yapı kullanmalarını aldık.  Daha sonra Yalıncak’ta bir proje bitirdik. Seyr-i Deniz projesi. Orada da 72 daire bitirdik. İskanını aldık. 1461 serisinin üçüncü etabı olan 1461 REZİDANS Projesi;  10 blok 3 adet dükkan bloku yine okul bloku, 14 bin metrekarelik otoparkı olan 500 dairenin üzerinde bir proje.  Projenin yüzde 40’ını tamamladık.

Ekonomik kriz olsa da biz planlamamızdan hiç şaşmadık. Burada önemli  olan 14 bin metrekarelik kapalı otoparkımız. Bugün Trabzon’da bir konut projesinde bu kadar büyük bir otoparkı olan başka bir proje yok.  Bütün dairelere  düşen otopark sayısını araçların manevra yapabileceği şekilde planlayarak belediyeden ruhsat aldık.

Ev Almak Artık Çok Kolay

Eskiden bina altlarını bodrumları otopark gibi gösterirlerdi ama araç giremezdi . Araç manevralarını yangın tesisatını bina giriş çıkışını hesaplayarak belediye artık ruhsat veriyor. Yine  bu projenin yüzde 50’si yeşil alan. Toplamda 50 bin metrekarelik alanımız var. 30 bin metrekaresi komple yeşil alan, ayrıca binaların tasarımı dizaynı yerleştirilmesi tamamen deniz ve güneş hesap edilerek yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu, proje vaadinde kitapçığın ilk bölümde Kanuni Bulvarı’nın bitirileceğini vaat etmişti. Kanuni Bulvarı ve vaat ettiği yol projesi bitince bizim projemiz Trabzon’un tam merkezinde oluyor. Bizim proje havaalanına kuş bakışı 3 ya da 4 kilometre. Havaalanına araçla maksimum 5 dakikada ulaşabiliyorsun. Meydan yürüme mesafesinde, araçla 2-3 dk tutar.

Yine bir 1461 serisi Üniversite Mahallesi’nde başladık. 3 blok 54 daire orada 3+1 dairelerimiz var. Yine 1461 Teras Evler Projesi var. 1+1 bloklar yaptık. Daha çok öğrenci aileleri için avantajlı bir proje.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

Trabzonda Satılık Daire

BENZER HABERLER

  • Ulaşım Adresi

  • Cumhuriyet Mah. Yavuz Selim Bulvarı Özgür Cad. No 4 Baysal Plaza Ortahisar / TRABZON

Türkiye Emlak İletişim Çağrı Merkezi Çağrı Merkezi
Bizi Arayın Bizi Arayın
× How can I help you?