Yeni Ekonomik Program Konut Kredilerini Nasıl Etkileyecek?

Yeni Ekonomik Program Konut Kredilerini Nasıl Etkileyecek?
16 Nisan 2019

Konut Kredileri Yeni Ekonomik Programdan Nasıl Etkilenecek?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni ekonomik programda bankacılık sektörü ve kredilere ilişkin açıklama yaptı. Peki konut kredileri yeni ekonomik programdan nasıl etkilenecek?

Yeni Ekonomi Program Açıklandı

Bakan Albayrak, dün gerçekleşen yeni ekonomik program açıklamasında bankacılık sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak bankaların sermaye artırımı, kamu bankalarının likiditesi, sorunlu kredilerin sektöre yansıması ve yeniden yapılandırma kredileri hakkında açıklamalarda bulundu.

Albayrak, sermaye güçlendirme stratejisi kapsamında kamu bankalarına toplam 28 milyar lira DİBS verilmesi ve sermaye yeterliliği ile likiditesinin artırılacağını belirtti. Ayrıca bazı sorunlu kredilerin bankaların ulusal-uluslararası yatırımcıların iştiraki olan bilanço dışı fonlara devredileceğini belirtti. Tahsili gecikmiş alacakların da takipte olduğunu ve bankacılık sektörü için risk teşkil etmediğini ifade etti.

Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum

Bankaların konut kredisi ortalaması güncel olarak yüzde 1.9 seviyesinde. Kredi Pazarı’nın haberine göre, en düşük tabela konut kredisi faiz oranı Ziraat Bankasının uyguladığı yüzde 1.28 düzeyinde. Banka gayrimenkulü konut satışlarında ise HalkBank ve VakıfBank kampanyalı yüzde 0.98 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor. Özel bankaların kredi faiz oranları ise yüzde 1.54 ile yüzde 2.58 aralığında seyrediyor.

Baysal İnşaat’ta Konut Kredisi

Baysal İnşaat olarak 1461 Rezidans projemizden daire alan müşterimize ödeme kolaylığı olsun, borcunu nasıl ödeyeceği konusunda tasalanmasın diye söz verdiğimiz gibi devasa projemize uygun faiz oranları ve konut kredisi çalışmalarımızla rahat bir nefes almalarını sağladık.

 

BENZER HABERLER

  • Ulaşım Adresi

  • Cumhuriyet Mah. Yavuz Selim Bulvarı Özgür Cad. No 4 Baysal Plaza Ortahisar / TRABZON

Türkiye Emlak İletişim Çağrı Merkezi Çağrı Merkezi
Bizi Arayın Bizi Arayın
× How can I help you?